Runecast Analyzer

Selamlar

 

VMware ortamında herhangi bir sorun çıktğı zaman google üzerinden sorun arama KB bulma ve uygulama çok uzun bir süreç birde bu sıkıntıları başınıza geldikten sonra yapılması çok daha sıkıntılı bir iş burada devreye aslında Runecast giriyor sizin yerinize sistemi tarayıp olası purple screen hataları veya buna benzer sıkıntıları analiz edip sorun çıkmadan sizi uyarıyor güncel güvenlik taramaları önerilen ayarlar önererek sisteminizin en sağlıklı bir şekilde çalışması konusundan size yardımcı oluyor.

 

Çok basit bir kurulumu olduğu için o kısmı göstermeyeceğim zaten bu programa ihtiyacınız var ise kurulum aşamalarını zaten biliyorsunuz demektir. 😉

https://www.runecast.biz/ adresine girip üye olduktan sonra ova dosyasını indir

erek kurulum yapabilirsiniz sonrasında sizi bir login ekranı karşılıcak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Default Kullanıcı Adı şifre user:rcuser pass:Runecast!

 

Sonrasında sizi çok anlaşılır ve basit bir pano bekliyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Issue List tabından mevcut envanterinizde kritik olan güncelleme v.s kısmını göreceksiniz Critical olarak gösterilen kısımları düzeltmeniz problem yaşamadan önce sizin için çok iyi olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KB Discovered tabı ise Issue list tarafında uyarıların benzerleri mevcut burdadan ayrıca KB leri grup bir şekilde görebilirsiniz.

Kısacası VMware KB tarama özelliği ile;

  • Oları sorunları azaltarak hizmet kesintilerini önleyebilir
  • VMware ortamınızı, yeni bulunan sorunlar ile güncel tutabilir
  • VMware ortamınızda yapmış olduğunuz değişikliklerden sonra olası sorunları algılayabilir
  • Hem log analizi hemde mevcut konfigurasyonu inceleyebilir
  • Potansiyel sorunları çözmek için VMware KB’leri inceleyebilir
  • Otomatik olarak taramalar yapabilir
  • Yeni tespit edilen sorunlar ile uyarılar alabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin sonuçlarını isterseniz farklı formatlar ile de export edebilirsini

Kısacası VMware KB tarama özelliği ile; Oları sorunları azaltarak hizmet kesintilerini önleyebilir VMware ortamınızı, yeni bulunan sorunlar ile güncel tutabilir VMware ortamınızda yapmış olduğunuz değişikliklerden sonra olası sorunları algılayabilir Hem log analizi hemde mevcut konfigurasyonu inceleyebilir Potansiyel sorunları çözmek için VMware KB’leri inceleyebilir Otomatik olarak taramalar yapabilir Yeni tespit edilen sorunlar ile uyarılar alabilirsiniz. Tüm bu işlemlerin sonuçlarını isterseniz farklı formatlar ile de export edebilirsini

 

 

 

 

 

 

Best Practices kısmı uzun uzun dökümanları okumaktansa size daha kolay bir şekilde en önemli olarak yapmanız gereken işlemleri gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

Security Tarafı aslında en önemli olan ksıımlardan bir tanesi burda varsa güncel açıklarınız bunları kapatıp rahatça uyuyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir